A co Hugo na list biskupů?

15.05.2018

V neděli po mši nám povídá farář, že prý nám biskupové poslali dopis. Čekal jsem něco takového, jako: "Moc vás zdravíme, máme vás rádi, vzpomínáme, jak se máte vy, už jsme se dlouho neviděli, musíme se co nejdřív sejít, dát pivko a pokecat."

Ale ono to bylo takový velký dlouhý nic. Cosi o tom, že prej něco vymyslel někdo v Istanbulu a že oni, teda ti naši biskupové, trochu že jako jo, a pak hodně že jako spíš ne. Zjistili prý taky, že ženská je jiná než chlap. No, kurňa, to jsem já zjistil ve školce, když jsme si to ukázali na zahrádce za keřem s Helčou Kovářů. Já chápu, že biskupové mají ten celibát, ale tohle jim moh už dávno někdo říct.

Pak tam farář v tom dopise čet, že prej žena je důležitější než muž, protože bez ní dítě jako nemůže vzniknout. No, nic proti ženskejm, já je mám fakt rád, ale to ví i každej dělňas u nás v hospodě, že bez chlapa to taky tak nějak nejde.

Já myslím, že až budou biskupové lidem něco příště psát, že by se měli napřed poradit s mojí Fančou. Ona by jim to sesumírovala i s těma hláškama, co ty lidi tak nějak potřebujou slyšet a co je vezmou za srdce. Tohle oni ženský tak nějak přirozeně uměj.

Možná sice Fanča není žádnej Einstein. Ale jinak jí to fakt v hlavě zapaluje, jak s novejma svíčkama v motoru po generálce. Sice to neumí možná tak učeně říct, ale chápe to takovým tím normálním selským rozumem, že chlap je prostě chlap a ženská je ženská. A řekne vždycky věci po lopatě na plnou hubu, aby to pochopili takový normální lidi jako třeba já.

Já vám to ukážu na příkladu, když už řešili biskupové toho muže a ženu. My když jdeme do postele, tak Fanča buď řekne něco jako "dneska mi dej pokoj, jsem utahaná jak šnůra vod splachovače", nebo "tak pojď ty můj starej divochu". A je to úplně jasný. Říkala mi: "Hugo, to je dokonce napsaný přímo v Bibli. Ano, ano, nebo ne, ne. Žádný složitý kecy okolo." Rozhodně na mě nezkouší nějaký takový ty nepřirozený rádoby honosný formulace po vzoru toho dopisu "ač to na jednu stranu vítám, tak na druhou stranu je třeba také vidět..." nebo na mně nevytahuje ňáký ´široký pojetí džendrový politiky´ nebo co.

Já myslím, že kdyby se s Fančou ty biskupové poradili, tak by to bylo všechno mnohem jasnější. Pak by ale ovšem asi řešili úplně jiný věci. Ty, co nás zajímají, a ne nějaký takovýhle fakt, kurňa, teď nevím, jak se to smí správně napsat, aby mi to kontrola nevypípala...

No nic, mějte se páni biskupové moc pěkně a ať s tím vším nemáte tolik starostí. Chápu, že je toho na vás taky asi poměrně hodně. Tak se někdy stavte jen tak na kus řeči o obyčejných věcech, čím žijeme zase my. No, důležité nakonec je, jak taky říká moje Fanča, aby nás všechny pánbůh při zdravém rozumu zachovati ráčil.

Váš Hugo


Zmiňovaný list biskupů


Hugo a Fanča též na Facebooku - sleduj stránku a dej ji lajk


www.orlavzletem.cz