také já Hugo a moje žena Fanča patříme k těm, kteří se i veřejně podivovali nad tím, že jsi nepromluvil třeba k půlstoletí od okupace sovětskou armádou. Nepředpokládám ale samozřejmě, že bys četl naši tehdejší výtku a připojenou modlitbu za národ.

1. Který z mrtvých vstal. Aby Fanča měla vždycky nefalšovanou radost, když se proberu ze svých stavů bez života.
2. Který na nebe vstoupil. Abych ochotně a zvědavě vstupoval do Fančinýho světa a ona do mého.
3. Který Ducha svatého seslal. Abys nám seslal dar jazyků, že bychom si navzájem s Fančou rozuměli, co kdo vlastně říká.

1. Který se pro nás krví potil. Abych (po vzoru apoštolů) nespal někde na gauči zatímco se Fanča potí ve snaze plnit Boží vůli.

1. Kterého jsi z Ducha svatého počala. Abych Fanče věřil, i když to co říká zní někdy jako úplná blbost.
2. S kterým jsi Alžbětu navštívila. Abych chápal, že i při ženském tlachání jsi přítomen Ty, byť nějak záhadně tajemně a skrytě.
3. Kterého jsi v Betlémě porodila. Abych občas dokázal s oslíkem a volem stát...

"Fančo, jak je možný, že když se někde zmíní náboženství nebo církev, lidi mají před očima úplně nepodstatný věci. I když vynechám restituce, jako sezónní záležitost, tak začnou vypočítávat, co všechno se zakazuje, co se nařizuje a co se udělalo blbě?"

Bože, který máš pro každého speciální univerzitu na míru, prosíme tě za ty, kteří se odhodlali k tomu, že budou asistovat vzdělávání a výchově druhých: