Církev si rozvracet nedáme!

02.09.2020

V Božím království budou důležité prachy a moc. Alespoň tak to chápu já, Hugo. Ježíš přece tvrdil, že máme hledat nejprve Boží království. A co jako církev nejprve hledáme je snad celkem jasný, ne? A všechno ostatní nám prý pak bude přidáno. Ale, kurňa, co nám ještě může být přidáno. 

Když budou chechtáky, tak si koupíme lepší oltáře, honosnější ornáty a také samozřejmě pravověrnější kněze. Pořídíme si také právo na pravdu. S dostatečnou mocí ji potom prosadíme jako jedinou možnou. A potom už se postaráme o to, aby všelijakým těm LGBT+ a jim podobným istanbulským přisluhovačům zbyly akorát oči pro pláč a zuby na skřípání. Církev si rozvracet nedáme!

Fanča to sice vidí trochu jinak. Prý stejně všechny ty oltáře rozloží červotoč a ornáty sežerou moli. Ale to já jí ještě vysvětlím, že proto je vše tak silně zlacené a zlatem vyšívané, protože na to jsou pak moli i červotoči krátký. 

Akorát si ještě nevím rady, jak jí vysvětlit toho zpropadenýho kůrovce. Smrky přece zlatit nemůžeme. Třeba mi někdo studovanej poradí!