10. Faráři?

31.03.2019

Zásadní otázka: Potřebujeme vůbec faráře? Jednoduchá a jednoznačná odpověď: Určitě ano! Mnozí možná namítnou: však se na ně podívejte! Někdo z nich je na peníze, někdo na krajky a ceremonie, někdo na přední místa na oslavách. Možná doplníte i ještě horší chyby. Ale i přesto je rozhodně potřebujeme. Bůh-dítě si vybral také několik osob, kterým dal za úkol pečovat o ostatní s nezměrnou láskou. A co udělali oni? Hádali se, kdo bude výš postavený, styděli se za něj, zapírali ho, zradili, nevěřili kolegům, že se s ním setkali, měli strach.

Kvůli tomu, že nějaký řidič autobusu nabourá, nemůžeme říct, že nepotřebujeme řidiče autobusu. Nikdo nejsme bez chyb a stát se může leccos. Samozřejmě, chyba jednoho řidiče může způsobit i smrt několika lidí. Řidič autobusu si musí uvědomovat, že je řidič autobusu, to znamená, že má obrovskou zodpovědnost nejen za pasažéry, ale i všechny kolem, a podle toho se chovat. A musí si také uvědomovat, že je řidič autobusu a ne ředitel autobusu (nebo zeměkoule). Ale protože víme, že naprostá většina je zodpovědná, nastoupíme bez větších obav znovu do autobusu.

Ale zpátky k farářům. Oni nám připomínají nesmírnou radost. Máme ty nejfantastičtější rodiče na světě: Boha-rodiče. Bůh-dítě nám o této radosti vyprávěl a teď to dělají oni. Aby nikdo z nás nezapomněl, že je Bůh-v nás. Oni nás doprovází v těžkých i radostných chvílích našeho života.

No, není to úžasné?

Příště si povíme ještě o manželství

Předchozí část o nemoci