Čistota

11.11.2018

Pořád mi nejde na rozum, že v 21. století v naší vyspělé civilizaci se někdo veřejným slavnostním slibem v kostele před biskupem zavazuje k "čistotě". Bych si myslel, i když nejsem žádná extra vyšší společenská třída, že už dneska většina lidí celkem samozřejmě dodržuje základní hygienický návyky.

Jasně, je fakt, že my chlapi nejsme vždy tak stoprocentně důslední. Nemyjeme si ruce před každým jídlem nebo po každým vymočení, ale přímo ve špíně taky nežijeme. A což potom ženský! Já si někdy dokonce myslím, že to Fanča s tou čistotou skoro až přehání.

A pak někdo přijde s tím, že on bude "dodržovat čistotu", jako kdyby to bylo něco převratnýho. Nebo se prý rozhodnou mladý lidi, kteří spolu chodí, pro "předmanželskou čistotu". Neumím si představit chlapa, kterej jde na rande s holkou, že by byl špinavej jako prase. Ať už od tý holky čeká cokoliv, tak se rozhodně hodí do pucu. A čím víc od ní čeká, tím spíš. O ženskejch ani nemluvím.

Je mi docela divný, že se dokonce "čistota" tak nějak spojuje s celibátem. Já si lidí, kteří se rozhodnou pro celibát, velice vážím. Ale chce mi snad někdo tvrdit, že já nebo Fanča, když žijeme v manželství, jsme nějaký čuňata nebo šmudlové?

Já můžu naopak potvrdit, že zrovna Fanča u mě čistotu výrazně posílila. Před manželstvím, jak už jsem zmiňoval, jsem se prostě snažil sám, abych na Fanču zapůsobil. Kdybych na ni chtěl chramat nemytejma prackama, tak by mi je snad přerazila. A od svatby se stran čistoty už zase výrazně snaží Fanča. "Hugo, ňák ti smrdí nohy! Umej si ruce, když jsi byl venku, víš co je všude bacilů? Vyměň si to zpocený triko, smrdíš jako tchoř!"

Takže přátelé, čistota už je dneska samozřejmostí. A nikdo se nebude nad nás, obyčejný lidi, vyvyšovat, jako že on je nějak čistotnější, když to veřejně slíbí. My žijeme v čistotě taky! Je vám to jasný?


Nepřehlédněte: