Fanča píše kardinálovi

18.06.2018

Tentokrát dopis Fanči

Snaží se to u pana kardinála vyžehlit za Hugův dopis (ten lze číst zde)

Vážený pane kardinále,

s hrůzou jsem zjistila, že Vám napsal Hugo, můj manžel. Je to především moje vina. Měla jsem na něj lépe dohlídnout. Ale však to znáte, jak to v manželství někdy chodí. Vlastně neznáte. No, ale to by bylo na dlouhý povídání. Zkrátka takhle to v manželství chodí. Chudák ženská ne vždycky všechno uhlídá.

A to Hugovi furt říkám: "Do ničeho se v církvi, pro Boha živýho, nemontuj, tam nikdy nevíš, kdo je fakt s Bohem napřímo v kontaktu a kdo to jen tak hraje".

Já Vám můžu za nás oba potvrdit, že už nám vůbec ani jednomu (a to zdůrazňuju - ani jednomu) nevadí, jestli jste TA Eminence nebo TEN kardinál. Já vždycky Hugovi říkám: "Když o někom nevíš aspoň tolik dobrýho, jako toho znáš špatnýho, tak o něm prostě nemluv". Já fakt vůbec nechápu, co ho to napadlo vám psát, protože my se o Vás doma prakticky nikdy nebavíme.

Oddychla jsem si, že Hugo v dopise aspoň nezmiňoval ty kněžské oblečky. On se tomu totiž dřív taky někdy trošku posmíval, ale já mu to už opravdu vysvětlila. Mně ty sukně nevadily nikdy, pokud teda to někdo nepřežene s krajkama a nemá jich víc, než bývalo na kombiné. Akorát je potřeba dohlédnout na to, aby byly vždy čisté a vyžehlené. To teď nenarážím na Vás, pane kardinále.

Ale znáte to, někteří faráři mají ty sukýnky pomačkaný, jako by je krávě z huby vytáhli, a dole celý umoulousaný, až hanba. Kdyby takhle chodila ženská, tak se o ní řekne, že je to ňáká coura, u chlapa by se asi řeklo courák, ale to nevím jistě.

Možná byste mohl v nějakým dopise, jestli taky píšete farářům takový ty jako že pastýřský listy, jim dát heslo měsíce nebo roku: "Nechať farář světu září, sukněmi i svatozáří". Nepodceňujte to, my ženský si takových věcí hned všimneme a je to pro nás důležitý. Jinak já nějaký hesla vždycky píšu Hugovi doma na nástěnku a ono to docela funguje, i když dělá, že to vůbec nevidí.

Třeba v době svatopostní jsem doma nenápadně vyvěsila velký nápis: ZPOVĚĎ JE PRO TVRDÝ CHLAPY - JEDNOU ZA ROK DÁŠ TO TAKY. To byste nevěřil, šel. To já poznám. I když náš pan farář mi to pak sice výslovně nepotvrdil, ale na to oni mají to zpovědní utajení přísně tajné. Proto taky prý nesmí být farářem ženská.

Ale já bych ani farářem být nechtěla. Dokonce Vám ani nezávidím toho kardinála. A přitom mně by ta červená barva zrovna hodně slušela. To říkala i Božka od vedle. Sice máte ty hostiny a jste celebrita a tak, ale taky furt lézt s prominutím mezi půlky těm papalášům, na to bych já teda neměla žaludek. To Vás obdivuju. A ještě si pak každý o Vás otře hubu. Fuj, to jste fakt dobrej.

Ještě jednou se za Huga omlouvám, už se to opravdu víckrát nestane.

Pozdrav Pánbůh Vás a Vy pozdravujte Pánaboha

Vaše Fanča


Hugo a Fanča už mají i svůj facebook - můžete dát lajk a sledovat