Hugo píše kardinálovi

11.06.2018


Naše i Tvoje Eminence

jistě jsi ráda, že náš vynikající papež František, co ho my obyčejný normální lidi fakt milujeme, Ti napsal, aby si se o nás všechny jako že dál starala. My tě teda máme taky rádi, to jako ne že ne. A přejeme Ti, aby si byla hodně zdravá. Víme, že už jsi taky poměrně zralá Eminence. Mně to povídej, my starší lidi už žádný změny moc nemusíme, viď že jo? A na co taky? Moje Fanča to považuje za rouhání. Říká: "Hugo, vždycky může bejt ještě hůř!" A Fanča tomu rozumí.

Akorát já moc nechápu, proč si vlastně TA Eminence. A pak ještě nějaký ty šílený zájmena. Asi jsme to kdysi brali: naše, vaše, jejich a tak. Jenže my obyčejný lidi jsme se ve škole tolik nesnažili, jako si se asi učila Ty. Ono je pro mě fakt docela těžký se s Tebou přes tu ženskou Eminenci normálně lidsky domluvit. Radši mluvím jak mi zobák narost. Ale Fanča mi říkala, ať to moc nerozmazávám, tak já půjdu radši rovnou k věci.

Víš, my bychom na tom hradě v tom arcipaláci fakt potřebovali, kdybys radši byla úplně normální pořádnej chlap. TEN chlap, TEN kardinál. A abys byla fakt statečná jako TEN bejk a hlavu měla tvrdou jako TEN Beran. Jak do toho začneš míchat tu svoji ženskou Eminenci, tak je z toho akorát maglajz. Pak se ani nemůžeš divit, že je taky ve světě ten džendrovej zmatek, když to nemáš úplně vyjasněný ani Ty, která si nahoře. Fanča říká, že každá ryba smrdí od hlavy. A ona má nos ňák citlivej!

Tak asi tak nějak. Snad mi rozumíš. Možná tam mám nějaký chyby, ale Fanče už to radši nebudu dávat ke kontrole, páč by to mohla celý vyhodit. Ona někdy říká, že mám s tou svojí inteligencí mluvit akorát doma a venku radši mlčet. Ale doma mluví spíš ona, tak tolik prostoru zase taky nemám. I když ona věci umí říct pěkně od plic, to je fakt, to bys Ty asi docela koukala. Ale já si zase říkám, že to někdo musí říct tak nějak po chlapsku taky Tobě, i když si důležitá Eminence, co myslíš?

Tak ať si taky úspěšná a spokojená Eminence i v tom dalším období.

S úctou ahoj Tvůj Hugo


Hugo a Fanča mají i své webové stránky - můžete je lajkovat a sledovat

www.orlavzletem.cz