Rozhovor s profesorem P. Hroznatou Píděm

15.10.2018

Hugo: Dobrý den, pane profesore, rád bych se vás zeptal na váš názor na Istanbulskou úmluvu.

Prof. Píď H.: Vidíte, tady to začíná, už se nezdravíme křesťanským pozdravem, jak by v Evropě mělo být samozřejmostí, ale dobrý den. A to jsme ještě tu ďábelskou úmluvu zaplaťpánbůh, neratifikovali. Ostatně on sám papež jde špatným příkladem svým ´bona sera´, tak co bych mohl chtít po vás, prosťáčkovi, že?

Hugo: Tak tedy chvála Kristu, pane profesore, ale přece jen, můžeme se vrátit k té úmluvě?

Prof. Píď H.: Máte děti? Vy byste snad chtěl, aby neměly narozením dané pohlaví, ale volily si ho samy až v dospělosti? Opravdu byste chtěl, aby vám kdykoliv mohly být zcela bezdůvodně odebrány a někam zašantročeny či prodány? Nebo byste chtěl, aby nám všem vládli homosexuálové, kočky nebo žáby? Ptám se vás, to byste skutečně chtěl?

Hugo: Já jsem trošku chápal rozhovor s vámi tak, že já budu klást otázky a vy odpovědi. Místo odpovědí na vaše dotazy bych jen poznamenal, že synovec celý ten text přečetl a říkal mi, že tam údajně nic takového napsáno není. A to prý ani když se zkoušel dívat mezi řádky, za roh, za dva rohy a za tři rohy. Sice nevím, jak to dělá, ale docela mu věřím, je to chytrý kluk.

Prof. Píď H.: Tady už jasně vidíte to ďábelské působení. Kdejaký synovec, ale nedej Bože po případné ratifikaci té ďábelské úmluvy by přišly časy, kdy by vystrkovaly růžky dokonce i všelijaké neteře či tetičky, čtou nesmyslné bláboly, do kterých jim nic není. Kam se ztratila úcta k církevním představitelům? Což nevyšel jasný biskupský list, který vám všem jasně sdělil, jak se na tu ďáblovinu dívat? Nebo už ani nevěříte svým církevním představitelům? Sám snad vidíte, kam to všechno spěje.

Hugo: Ale pan profesor Halík, jestli jsem to dobře pochopil, nevidí text té úmluvy až tak úplně špatný.

Prof. Píď H.: Halík do hávu takzvaných společenských věd se halí, však již brzo neuhasitelný oheň pekelný ho spálí!

Hugo: Děkuji vám za rozhovor, i když úplně jasno jste mi ve věci neudělal. Možná vám já rozumově nestačím, ale naprosto jistě vím, že moje Fanča vás rozhodně strčí do kapsy jednou rukou. Měl jsem od ní připraveny ještě dvě otázky. Jestli jste vy ten text četl a jestli jste hetero nebo homo. Ale pochopil jsem, že se stejně asi odpovědi nedočkám. Tak uzavřu rozhovor taky rýmovačkou. Přeji vám, abyste alespoň vy, byť o jedinou píď, minul onu pověstnou ďáblovu řiť.