Hugo a Fanča očekávají komunistické represe

09.07.2018

"Tak to vidíš Fančo, čeho jsme se dočkali. Už nám zase ty komunisti nenápadně vládnou. To ti říkám, pro věřící je to nejvyšší čas začít bejt ve střehu."

"Jestli už Hugo není pozdě. Já bych komunisty vůbec nepodceňovala. Čert nikdy nespí. Oni mají už všechno promyšlený a připravený tak perfektně, že se nebudeme stačit divit."

"Ale přece nepozavírají naráz všechny faráře a tak, jako to udělali tenkrát s řeholníkama, kurňa. Nejsme v padesátých letech minulýho století."

"No, právě že nejsme, Hugo. Už se konečně prober. Dneska se to dělá úplně jinak. Lidi sami sebe udávají na sociálních sítích internetu, tvojí polohu udává mobil a místo lidových milicí jsou dnes ty troly nebo jak se to jmenuje. Začnou nenápadně trolit a církve se budou nápadně drolit. Hele, pár podezření, že nějakej farář je teplej a zneužíval ministranty, pár udání, že nějakej farář naopak není teplej a znásilnil kostelnici nebo varhanici a už to jede. A je úplně fuk, že se nakonec oficiálně nic nevyšetří nebo dokonce zjistí, že to je naprostá blbost. To už pak nikoho nezajímá. Taková zpráva už prostě má svůj život."

"Jo, to je Fančo fakt. Každej si rád přisolí, že to dávno tušil a jemu že chtěli zakazovat, aby spal se sousedkou. Když totiž člověk sám sebe přesvědčí, že farář taky není morálně nic moc, tak pak on už může dělat prasárny úplně neomezeně."

"No a k tomu se přidá, že mají církve podezřele moc majetku. Ostatně teď když nadělal André tolik slibů, z něčeho bude muset aspoň něco splnit. A odřít církve, to se smí prakticky legálně, většina mu ještě zatleská. No, to bude ještě hustý. Představ si jenom těch jedovatých komentářů proti farářům, co ti hajzlové natrolí."

"To přece Fančo funguje už teď."

"No jasně, cos myslel Hugo. Vítej v realitě. Hybridní válka už začala dávno."

"Takže oni vlastně faráři díky těm trolům jsou vlastně už teď, zatímco já si tu na gauči popíjím svoje chlazený pivko, v první bojový linii a stávají se z nich úplně nenápadně statečný hybridní mučedníci nějaký zatrolený války. Kurňa, a já ještě kolikrát do nich reju, místo abych jim kryl záda."

"Jo Hugo, občas by ses měl taky trochu stydět. Ale teď je potřeba tvrdě jednat!"

"A to znamená konkrétně co?"

"Musíme se Hugo zase stáhnout do podzemí. Nábožensky se sami začít pořádně vzdělávat. Kašlat na prachy, o ty církve stejně dřív nebo pozdějc přijdou. Buď jim je mocní nějak seberou, nebo je samy nesmyslně prohospodaří. Ale o majetky přece vůbec nejde. Teď a vlastně vždycky jde o všechno. Musíme žít pokud možno čestně, aby proti nám nic oficiálně neměli. Ale hlavně, nikdy nevěřit ničemu na internetu. Nikdy nikdo z nás nesmí připustit, že ty jejich zatrolený vytrolený lži o farářích a církvích a slušnejm lidem jsou třeba jenom i částečně pravda. Dokud nemáš něco ověřeno od víc lidí přímo čumák proti čumáku, tak je to jen vždycky a napořád jenom a pouze prachsprostá pomluva."

"No Fančo nevím, jestli tohle tak nějak plošně jako věřící dáme."

"Ale jo, Hugo. Dáme. A víš, že se na to už docela těším. Všimni si, že kdykoliv si církve s papalášema notujou, tak už je to vždycky totálně v hajzlu. Ale teď... Představ si to. Budeme se zase místo internetů víc navštěvovat, tajně se scházet a modlit, budeme se všichni dohromady mít rádi, pomáhat si. Nikdo nebude mít žádnou výhodu z toho, že je věřící, takže nám nikdo nebude nic závidět. Žádný okázalý slavnosti, ale na druhou stranu tichá úcta té části světa, která neztratila rozum a soudnost a těch taky není zas až tak málo."

"No Fančo, je fakt, že víra bez pronásledování je vždycky tak nějak kurevsky divná. My dva už se toho sice asi nedožijeme, ale třeba bude jednou útlak křesťanů fakt tak silnej, že věřící úplně zapomenou na všechno, co je rozděluje, a pak bude jenom jedna jediná velká společná křesťanská církev. No nebude to kurňa úžasný?"

"Jo, Hugo, amen."


Hugo a Fanřa mají s svou facebookovou stránku - dejte jim lajk a sledovat. Díky.