Zatímco Fanča cosi pořád poklízí, já sleduju tu naší politickou situaci. Opozice napadá vládu a tu jejich komunistickou skorokoalici. Ne že by to bylo moc platný, ale aspoň si to vyříkají na plnou hubu. Hádají se, jestli jsou soudy a policie nezávislý na vládní moci. A vše to rozhejbaly ty média. To prej je hlídací pes naší demokracie. No, některý...

Úchyláci

18.11.2018

Mám už ve svém věku problémy pochopit například fakt, že časem budou jezdit auta bez řidiče. Tím přijdeme na našich silnicích o hodně zábavy. Ale teď se setkávám dokonce v duchovní rovině s názorem, že někdo už také k víře nepotřebuje ani faráře, ani další věřící, dokonce někteří už asi ani Ježíše. Prý si tu svoji zbožnost vyřídí tak nějak...

Čistota

11.11.2018

Pořád mi nejde na rozum, že v 21. století v naší vyspělé civilizaci se někdo veřejným slavnostním slibem v kostele před biskupem zavazuje k "čistotě". Bych si myslel, i když nejsem žádná extra vyšší společenská třída, že už dneska většina lidí celkem samozřejmě dodržuje základní hygienický návyky.

Kurňa, tak mi zase jednou bouchly saze. Ale jak říká Fanča, možná už bylo svým způsobem na čase. Dyť se na to koukněte. Jako šašci se hádáme o ten Istanbul, který nikde jinde ve světě nějak extra neřeší. Dokonce v samotnej katedrále se malujou čerti na zeď. Mimochodem by se to mělo teď přesvětit, ne?

také já Hugo a moje žena Fanča patříme k těm, kteří se i veřejně podivovali nad tím, že jsi nepromluvil třeba k půlstoletí od okupace sovětskou armádou. Nepředpokládám ale samozřejmě, že bys četl naši tehdejší výtku a připojenou modlitbu za národ.

1. Který z mrtvých vstal. Aby Fanča měla vždycky nefalšovanou radost, když se proberu ze svých stavů bez života.
2. Který na nebe vstoupil. Abych ochotně a zvědavě vstupoval do Fančinýho světa a ona do mého.
3. Který Ducha svatého seslal. Abys nám seslal dar jazyků, že bychom si navzájem s Fančou rozuměli, co kdo vlastně říká.

1. Který se pro nás krví potil. Abych (po vzoru apoštolů) nespal někde na gauči zatímco se Fanča potí ve snaze plnit Boží vůli.